Cephe Giydirme

Yapı kabuğu olarak tasarlanan ve daha çok modern mimaride kullanılan taş, cam, metal levha gibi malzemelerde kullanılan sistemdir. Cephe giydirme en çok prestij binaların yapılarında içeren ve modern çizgilere sahip olan, farklı tasarımlar ile uygulanan yapım ve montaj sistemidir.

Cephe Giydirme Sistemleri

Giydirme cepheler standart tasarımlardan farklı, prestij ve yüksek yapılarda uzmanlık isteyen ve modern yapı tekniklerin uygulandığı, daha çok bilgi ve deneyimin ön plana çıktığı bir sistemdir. Cephe giydirme sistemlerinin tercih edilmesinin birçok farklı sebepleri vardır. Bunlar fonksiyonel, estetik görünüm ve hafif olmalarıdır. Ayrıca güneş ışınları, yağmur, gürültü ve çevresel zararlardan da korur. Giydirme cepheler şekil hatalarını giderir, renk bozukluğu gibi kusurlar bulundurmaz. Bunun dışında yalıtım ve enerji tasarrufu sağlamaya da yardımcı bir sistemdir. Hattap inşaat cephe giydirme konusunda en kaliteli malzemeler ile hassas ve özenli çalışmaktadır.

Cephe Giydirme Çeşitleri

Cephe sistemlerinin kullanılan kaplamanın cinsine veya ağırlığına göre iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri ağır asma, ikincisi hafif asmadır. Ağır asma ve hafif asmayı birbirinden ayıran özellik panel ağırlığıdır. Panel ağırlığı 100 kg/m2’den büyük olan sistemlere ağır asma denmektedir. Fakat panel ağırlığı 100 kg/m2’den küçük panellerin kullanıldığı sisteme ise hafif asma adı verilmektedir.

Ayrıca ağırlık dışında dış kaplama çeşidine göre de giydirme cepheler yediye ayrılmaktadır. Bu sistemler;

– Kapaklı cephe sistemleri

– Transparan cephe sistemleri

– Panel cephe sistemleri

– Strüktürel silikon cephe sistemleri

– Işıklı sistemler

– Kompozit panel cephe sistemleri

– Doğrama cephe sistemleri

İnşaat

Ülkemizde inşaat sektörü gün geçtikçe hızla artmaktadır. İnşaat sektöründe önemli adımlar atan Hattap İnşaat, ülkemiz için büyük projelere imza atmayı hedeflemektedir. Firmamız, inşaat alanında önemli projelere imza atarak adını duyurmaktadır.

Detaylar

Mantolama

Binalar inşa edilirken bina içerisindeki hava ile bina dışındaki havanın yalıtılmasını sağlayan, binayı dışarıdan bir giysi gibi giydiren işleme mantolama denmektedir. Isı yalıtımı olarak bilinen işlem mantolama işlemidir.

Detaylar

Cephe İskelesi

Cephe iskelesi yüksek yapılarda kullanılan yüksekte çalışmaya olanak sağlayan bir merdiven sistemidir diyebiliriz. Cephe iskelesi ayrıca yüksek yerlere inşaat malzemelerini daha rahat taşımak içinde kullanılır.İskele kurulumu iş kazalarının meydana gelmemesi için çok önemlidir.

Detaylar

Kalıp Altı İskelesi

Uygun çözümlerin sunulması ve döşeme sistemlerinde kullanılabilen ideal sistemdir. Kalıp altı iskele sistemleri kolay kurulum ve kolay depolama özelliği ile birçok müşteri tarafından çok beğenilmektedir.

Detaylar

Restorasyon

Restorasyon, kültürel miraslarımızın korunması, gelecek nesillere aktarılmasını ve tarihi yapıların deforme olan bölümlerinin yıkılmasını ve yok olmasını önlemek için aslına uygun biçimde onarma çalışmalardır.

Detaylar