Cephe İskelesi

Cephe iskelesi yüksek yapılarda kullanılan yüksekte çalışmaya olanak sağlayan bir merdiven sistemidir diyebiliriz. Cephe iskelesi ayrıca yüksek yerlere inşaat malzemelerini daha rahat taşımak içinde kullanılır. Cephe iskelelerinin bağlantı çeşitlerine ve kullanım tarzına göre farklı çeşitleri mevcuttur. Hattap İnşaat iskele teknolojisini yakından takip ederek en güvenli ve en hızlı kurulan iskeleleri kullanıcıların hizmetine sunmak için çalışmaktadır.

İskele Kurulumu

İskele kurulumu iş kazalarının meydana gelmemesi için çok önemlidir. Ülkemizde birçok iş kazası özellikle inşaat sektöründe iskele çökmelerinden kaynaklanmaktadır. İskele kurulumu bir mühendislik işidir. Rastgele kurulamaz. İskele kurulurken bir inşaat yapılıyormuş gibi iskelenin statik hesabının yapılması gerekmektedir. İskelenin kurulacağı zeminin jeolojik araştırmaları yapılmalı gerekli görüldüğü taktirde güçlendirme uygulanmalıdır.

Hattap inşaat olarak iskelenin bütün statik hesaplarını ve zemin araştırmalarını alanında uzman mühendislerimizle itina ile yapmaktayız. Bunları yaparken de iş güvenliği ve iş güvenliği tedbirlerine harfiyen uyarak işçinin güven içinde çalışabileceği mekanlar oluşturmaktayız. İskele kurulduktan sonra inşaat mühendisleri tarafından son kez incelendikten sonra teslim edilir.

İskele Çeşitleri

3 çeşit iskele sistemi vardır. Bunlar; Flanşlı iskele, Kamalı İskele ve Asansörlü İskeledir. Ülkemizde en çok tercih edilen iskele sistemi Flanslı cephe iskelesi sistemleridir. Hattap İnşaat olarak çalışanların güvenliğini sağlamak için TSE 12810-11 standartlarına uygun olarak seviye-3 iskele kurulumu mesleki yeterlilik belgesine sahip personellerimiz ile iskelelerin montaj ve demontaj işlerini yapmaktayız. İskelelerin montaj ve demontajında periyodik kontrolleri için inspektör hizmeti sunmaktayız. Uzman kadromuz ile iskele işlerinde danışmanlık hizmetini de vermekteyiz.

 

İnşaat

Ülkemizde inşaat sektörü gün geçtikçe hızla artmaktadır. İnşaat sektöründe önemli adımlar atan Hattap İnşaat, ülkemiz için büyük projelere imza atmayı hedeflemektedir. Firmamız, inşaat alanında önemli projelere imza atarak adını duyurmaktadır.

Detaylar

Mantolama

Binalar inşa edilirken bina içerisindeki hava ile bina dışındaki havanın yalıtılmasını sağlayan, binayı dışarıdan bir giysi gibi giydiren işleme mantolama denmektedir. Isı yalıtımı olarak bilinen işlem mantolama işlemidir.

Detaylar

Cephe Giydirme

Yapı kabuğu olarak tasarlanan ve daha çok modern mimaride kullanılan taş, cam, metal levha gibi malzemelerde kullanılan sistemdir. Cephe giydirme en çok prestij binaların yapılarında içeren ve modern çizgilere sahip olan, farklı tasarımlar ile uygulanan yapım ve montaj sistemidir.

Detaylar

Kalıp Altı iskelesi

Uygun çözümlerin sunulması ve döşeme sistemlerinde kullanılabilen ideal sistemdir. Kalıp altı iskele sistemleri kolay kurulum ve kolay depolama özelliği ile birçok müşteri tarafından çok beğenilmektedir.

Detaylar

Restorasyon

Restorasyon, kültürel miraslarımızın korunması, gelecek nesillere aktarılmasını ve tarihi yapıların deforme olan bölümlerinin yıkılmasını ve yok olmasını önlemek için aslına uygun biçimde onarma çalışmalardır.

Detaylar