Her zaman için en iyisi!

Binalar inşa edilirken bina içerisindeki hava ile bina dışındaki havanın yalıtılmasını sağlayan, binayı dışarıdan bir giysi gibi giydiren işleme mantolama denmektedir. Isı yalıtımı olarak bilinen işlem mantolama işlemidir.

Mantolama Nedir? Ne İşe Yarar?

Isı yalıtımı farklı sıcaklıkta bulunan iki ortamdan birbirlerine sıcaklık alışverişi yapılması için hava geçer, ısı yalıtımı yapıldığı takdirde bu ısı değişimi yaşanmaz ve ortamların ısısını korunur. Binalarda ısı yalıtımı yapılmamış olsaydı kış aylarında binaların içi neredeyse dışarı ile aynı soğuklukta olurdu. Aynı zamanda kış aylarında ısınmak için hangi yakıt kullanılırsa kullanılsın daha çok yakıt harcanmak zorunda kalınırdı. Aynı şekilde yaz aylarında dışarının sıcaklığı tamamen binaların içinde sıcaklık ile aynı olurdu.

Binalarda mantolama yapılması yani ısı yalıtımı yapılması oldukça önemlidir. Isı yalıtımı kaliteli malzemeler ve doğru teknik ile yapılmazsa ısı yalıtımı gerçekleşmez. Hattap inşaat firması olarak biz mantolama işlemi yaparken kaliteli malzemeler ve doğru teknik kullanarak, işimizi en iyi şekilde yapmaya özen gösteriyoruz.

Mantolama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mantolama işlemi oldukça önemli ve ciddi bir iştir. Mantolama yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi çok önemlidir. Bunun yanında mantolama işini yapacak olan ustaların bu işte tecrübeli ve bilgisi olması gerekmektedir. En önemli unsur malzeme kalitesi ve işi doğru teknikler ile yapmaktır. Firmamız olarak tecrübeli çalışanlarımız ve kullandığımız kaliteli malzemeler ile müşterilerimiz için en doğru, en iyi ve en kaliteli işleri sunmaya çalışıyoruz.

İnşaat

Ülkemizde inşaat sektörü gün geçtikçe hızla artmaktadır. İnşaat sektöründe önemli adımlar atan Hattap İnşaat, ülkemiz için büyük projelere imza atmayı hedeflemektedir. Firmamız, inşaat alanında önemli projelere imza atarak adını duyurmaktadır.

Detaylar

Cephe İskelesi

Cephe iskelesi yüksek yapılarda kullanılan yüksekte çalışmaya olanak sağlayan bir merdiven sistemidir diyebiliriz. Cephe iskelesi ayrıca yüksek yerlere inşaat malzemelerini daha rahat taşımak içinde kullanılır.İskele kurulumu iş kazalarının meydana gelmemesi için çok önemlidir.

Detaylar

Cephe Giydirme

Yapı kabuğu olarak tasarlanan ve daha çok modern mimaride kullanılan taş, cam, metal levha gibi malzemelerde kullanılan sistemdir. Cephe giydirme en çok prestij binaların yapılarında içeren ve modern çizgilere sahip olan, farklı tasarımlar ile uygulanan yapım ve montaj sistemidir.

Detaylar

Kalıp Altı İskelesi

Uygun çözümlerin sunulması ve döşeme sistemlerinde kullanılabilen ideal sistemdir. Kalıp altı iskele sistemleri kolay kurulum ve kolay depolama özelliği ile birçok müşteri tarafından çok beğenilmektedir.

Detaylar

Restorasyon

Restorasyon, kültürel miraslarımızın korunması, gelecek nesillere aktarılmasını ve tarihi yapıların deforme olan bölümlerinin yıkılmasını ve yok olmasını önlemek için aslına uygun biçimde onarma çalışmalardır.

Detaylar