Restorasyon

Restorasyon

Restorasyon, kültürel miraslarımızın korunması, gelecek nesillere aktarılmasını ve tarihi yapıların deforme olan bölümlerinin yıkılmasını ve yok olmasını önlemek için aslına uygun biçimde onarma çalışmalardır. Hattap İnşaat olarak restorasyon çalışmalarında son derece titiz ve tarihe saygı duyarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Buram buram tarih kokan bu coğrafyanın gelecek nesillere en güzel şekilde kalması için bütün bilgi birikimimizle Türk halkının hizmetindeyiz. İnşaat ve restorasyon alanındaki son gelişmeleri ve teknolojileri yakından takip eden Hattap İnşaat alanında uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Neden Hattap İnşaat ?

Restorasyon çok hassas ve ince bir iştir yaparken kendinden bir şeyler katmadan dönemin mimarının yaptığı esere saygı duyarak tıpkısını taklit etme esasına dayanarak yapılır. İşte Hattap İnşaat ve personelleri işte bu kurala harfiyen uymaktadır. Eseri dönemine göre inceleyen son teknoloji lazer tarama cihazlarıyla analizler yaparak eserin ilk halinin nasıl olduğunu dijital ortamlarda 3 boyutlu yazılımlar kullanarak belirler.

Daha sonra yine işinde uzman çalışanları ve ince işçilikleri sayesinde eseri aslına uygun olarak taklit eder ve halkın hizmetine sunar.

İnşaat

Ülkemizde inşaat sektörü gün geçtikçe hızla artmaktadır. İnşaat sektöründe önemli adımlar atan Hattap İnşaat, ülkemiz için büyük projelere imza atmayı hedeflemektedir. Firmamız, inşaat alanında önemli projelere imza atarak adını duyurmaktadır.

Detaylar

Mantolama

Binalar inşa edilirken bina içerisindeki hava ile bina dışındaki havanın yalıtılmasını sağlayan, binayı dışarıdan bir giysi gibi giydiren işleme mantolama denmektedir. Isı yalıtımı olarak bilinen işlem mantolama işlemidir.

Detaylar

Cephe İskelesi

Cephe iskelesi yüksek yapılarda kullanılan yüksekte çalışmaya olanak sağlayan bir merdiven sistemidir diyebiliriz. Cephe iskelesi ayrıca yüksek yerlere inşaat malzemelerini daha rahat taşımak içinde kullanılır.İskele kurulumu iş kazalarının meydana gelmemesi için çok önemlidir.

Detaylar

Kalıp Altı İskelesi

Uygun çözümlerin sunulması ve döşeme sistemlerinde kullanılabilen ideal sistemdir. Kalıp altı iskele sistemleri kolay kurulum ve kolay depolama özelliği ile birçok müşteri tarafından çok beğenilmektedir.

Detaylar

Cephe Giydirme

Yapı kabuğu olarak tasarlanan ve daha çok modern mimaride kullanılan taş, cam, metal levha gibi malzemelerde kullanılan sistemdir. Cephe giydirme en çok prestij binaların yapılarında içeren ve modern çizgilere sahip olan, farklı tasarımlar ile uygulanan yapım ve montaj sistemidir.

Detaylar