Maden

Madencilik yer altında olan madenlerin araştırılması ve yeryüzünde çıkarılması işlemine verilen isimdir. Hattap İnşaat olarak bu madenlerin yeryüzüne çıkarılması ve ülke ekonomisine kazandırılması için büyük bir özveri ile çalışmaktayız. Hattap inşaat kara elmas olarak ta bilinen kömür madeni çıkarma konusunda uzman bir kadroya sahip e maden ocak işletmelerine sahiptir.

Yer kabuğunda iç ve dış faktörlerin etkisiyle oluşan ekonomik değeri olan kaynaklara maden denilmektedir. İç kaynaklar magma tabakasıdır. Dış kaynaklar ise rüzgâr, akarsu, sıcaklık değişimleri, iklim gibi etkilerdir. İşte Hattap İnşaat olarak hangi madenin nasıl koşullarda oluştuğunu araştırarak en güzel ve etkili bir şekilde maden arama çalışmalarını yürütmekteyiz. Kullandığımız son teknoloji tarama sistemleri ile yer altını gözlemleyerek maden rezerv çalışmaları yapabilmekteyiz.

Hattap İnşaat olarak Jeolojik haritalama ve jeolojik araştırmalar yaparak en doğru sonuca ulaşmaya çalışmaktayız. Firmamız bünyesinde bu işleri yapacak çok nitelikli Jeodezi Mühendisleri, Jeoloji mühendisleri, Harita mühendisleri, İnşaat mühendisleri ve Maden mühendisleri bulunmaktadır. Maden aramalarında elektro ve elektro manyetik yöntemlerini uygulayan Türkiye’nin sayılı firmaları arasında yer almaktadır.

Hattap İnşaat olarak bünyemizde bulunan Kalorimetre analiz cihazları, Termogravimetrik analiz cihazları ve Kül eğrime Analiz cihazları ile çıkardığımız kömür madenlerinin yanma ve enerji kalitelerini ölçebilmekteyiz.

Hattap İnşaat olarak her alanda olduğu gibi madencilik alanında da halkımıza en iyi hizmeti sunabilmek için büyük bir özveri ve azimle çalışmaktayız.

Kömür

Hattap Madencilik olarak tüketici beklentilerine uyum sağlayarak doğan dengeyi bozmayan ve ekolojik sisteme zarar vermeyen çevre kirliliğini minimum düzeyde etkileyen birinci kalite sibirya, güney afrika ve yerli kömür satışlarını yapmaktayız.

Detaylar

Maden

Madencilik yer altında olan madenlerin araştırılması ve yeryüzünde çıkarılması işlemine verilen isimdir. Hattap İnşaat olarak bu madenlerin yeryüzüne çıkarılması ve ülke ekonomisine kazandırılması için büyük bir özveri ile çalışmaktayız.

Detaylar