Tarım

Ülkemiz coğrafik konumu sebebi ile verimli topraklara sahiptir. Topraklarımız, yerli ve milli ürün üretebilmemize ve kendine yetecek bir toplum olmamıza yetecek büyüklükte ve verimliliktedir. Ülkemizin bu verimli topraklarını değerlendirerek pek çok farklı bitki ve meyve yetiştirmeye çaba gösteren Hattap tarım, sağlıklı nesiller yetiştirmek için var gücüyle çalışmaktadır.

Tarımın Ülkemiz İçin Önemi

Pek çok ülkenin kalkınmasında ve gelişiminde tarım büyük bir rol oynar. Bu konuda ülkemiz de çok şanslı bir iklime sahip olup dört iklimi aynı anda yaşayabilmektedir. Bunun kıymetini bilmeli ve nesilden nesile aktarılabilecek bir tarımsal faaliyet yürütülmelidir. Bu sayede pek çok insan iş sahibi oluyor ve ülkemiz kendi besinlerini kendi üretme imkanı buluyor.

Tarımsal Faaliyetlerin Önemi

Tarımsal faaliyetler, ülkemizin gelişimi açısından oldukça önemlidir. Gelişmiş teknolojiler ile yürüttüğümüz tarımsal faaliyetlerimiz ile pek çok aileye ekmek kapısı olmaya ve ülkemize sağlıklı besinler üretmeye devam ediyoruz. Tarımsal faaliyetlerin çoğalması, ülke ekonomisinin düzelmesinde ve ülkenin kalkınmasında oldukça etkilidir. Zamanla daha da gelişen tarımla ülkemiz daha da zenginleşme imkanı bulacaktır.

Gübre

Gübre bitkilerin daha iyi beslenebilmesi için gerekli olan minareleri barındıran bir üründür. Bitkiler en çok Azot, Potasyum ve Fosfor minarelerine ihtiyaç duyarlar. Gübre üretim çalışmaları da bu mineralleri zenginleştirmek üzere kuruludur.

Detaylar

Tarım

Ülkemiz coğrafik konumu sebebi ile verimli topraklara sahiptir. Topraklarımız, yerli ve milli ürün üretebilmemize ve kendine yetecek bir toplum olmamıza yetecek büyüklükte ve verimliliktedir.

Detaylar